Apželdinimas Kaune

Aplinkos paslaugos, MB
KaunasAukšta kokybė

Atliekame visus apželdinimo darbus, įrengiame vejas, laistymo sistemas. Persodiname medžius. Visus darbus mūsų specialistai atlieka itin kokybiškai.

KaunasŽemos kainos

Kokybiškai ir profesionaliai atliekame apželdinimo darbus. Mūsų profesionalai yra patyrę ir puikiai išmano savo darbą. Vejų įrengimas – mūsų įmonės specializacija.

Apželdinimas

Užauginti gėlių, pasodinti medį gali kiekvienas. Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų pasodinęs kaime obelėlės, prižiūrėjęs gėlyno prie namų arba bent jau auginęs gėlių ant palangės savo bute. Bet jeigu esate sodo, žemės sklypo savininkas? Tuomet jau teks paplušėti iš peties, rimtai užsiimti teritorijos apželdinimu. Juk norite turėti tikrą oazę, kurioje galėsite pailsėti su šeima, atsipūsti po darbų, tiesiog pasigrožėti žydinčiais ar visžaliais augalais...

Kaip pasiruošti teritorijos apželdinimui?

Taigi, stovite savo sklype ir žvalgotės. Jau įsivaizduojate, kur geriausiai tiktų suolelis medžio pavėsyje, kur akį džiugins ištisus metus žaliuojantys spygliuočiai, kur tiks margaspalvis gėlynas... Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš imantis apželdinimo darbų? Štai keli pagrindiniai dalykai.

  • Apželdinimo planas. Apmąstydami jį, atsižvelkite į savo sklypo ypatumus, į tai, kaip išdėstyti pastatai, padalinkite sklypą į zonas ir pagalvokite, kokius augalus norėtumėte pasodinti viename ar kitame kampelyje.
  • Reikės pašalinti iš sklypo statybines atliekas ir kitas šiukšles, kruopščiai išnaikinti piktžoles, kad jos nepridarytų bėdų ateityje.
  • Apmąstykite, kaip įrengsite laistymo ir drenažo sistemą. Kuo ji bus patogesnė, tuo lengviau bus prižiūrėti apželdintą sklypą.
  • Labai svarbu tinkamai parengti dirvą apželdinimui. Jeigu reikia, pagalvokite, kaip reikės išlyginti reljefą, patręšti žemę. Nepamirškite, kad įvairūs augalai mėgsta skirtingas dirvas, vieniems labiau tinka pavėsis, kitiems – saulėta vieta.
  • Prieš apželdindami savo sklypą, įsivaizduokite, kaip jis atrodys po 5-10 ar daugiau metų. Pasidomėkite, kaip per šį laikotarpį užaugs įvairūs medžiai, kokius augalus galima sodinti greta, o kokie „nedraugauja“ tarpusavyje. Juk sodas – ne butas, kuriame galima pakeisti interjerą akimirksniu, jį puoselėsite ir gražinsite ilgus metus.
  • Nepamirškite apie veją. Šiuo metu siūlomas platus žolės vejoms pasirinkimas, pasistenkite besirinkdami atsižvelgti į savo poreikius ir galimybes. Jeigu esate užsiėmęs žmogus, rinkitės nereiklias ir nereikalaujančias daug priežiūros rūšis.

Be abejo, čia pateikėme tik kelis patarimus, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš apželdinimą. Jums reikės išspręsti dar daugybę užduočių, kad apželdintas sklypas būtų harmoningas, prižiūrėtas ir džiugintų jus ilgus metus.

Apželdinto sklypo priežiūra

Planuodami, kaip apželdinsite savo sklypą, nepamirškite atsižvelgti ir į tai, kaip šią teritoriją prižiūrėsite. Kiekvienas kampelis turi būti lengvai prieinamas, kad sodo technika galėtų pasiekti prižiūrimas vietas. Taip pat pasirūpinkite, kad rudenį būtų patogu sugrėbti lapus, o žiemą nesunkiai galėtumėte nuvalyti sniegą.

Kreipkitės į profesionalus

Tinkamai apželdinti teritoriją sugebės tikrai ne kiekvienas, ypač neturintis patirties žmogus. Todėl geriausia, jeigu jums padės ir patars šios srities profesionalai. Šio puslapio viršuje galite surasti tokių profesionalų, susisiekti su jais telefonu ar parašyti paklausimą, suderinti darbo laiką, kainą ir kt. Specialistai padės jums suplanuoti teritoriją, paruošti dirvą ir apželdinti, atlikti kitus darbus – įrengti apšvietimą, laistymo sistemas.