LED apšvietimas Kaune

KaunasAukšta kokybė

Aukščiausios klasės LED šviestuvai su instaliuotais "Lumileds" diodais. Ekonominiai bei profesionalūs sprendimai. Apšvietimas su ESCO finansavimu.

LED apšvietimas

Dėl brangstančios elektros, technologijų kainos mažėjimo ir vystymosi, pramonės srityje atsirado tendencija LED apšvietimo sprendimams. Yra keli pagrindiniai LED apšvietimo privalumai, lemiantys tokias rinkos tendencijas. Pirma, LED šviesos diodai pasižymi iki 80% mažesnėmis sąnaudomis nei įprastos lemputės.

Taip pat — LED šviesos šaltiniai tarnauja iki 50 000 valandų, tuo tarpu įprastos lemputės net 50 kartų trumpiau. Maža to, LED sprendimai pasižymi nepaprastai dideliu efektyvumu — iš 1W LED lempos išgaunama apie 70-90 liumenų, tuo tarpu kitose vidutiniškai išgaunamas šviesos srautas yra 15 liumenų.

Kaip pasirinkti tinkamą LED sprendimą?

Norint pasirinkti tinkamą LED sprendimą namams arba komercinės paskirties patalpoms, patartinta pasirinkti atitinkamos srities specialistą, kadangi šis pasirinkimas susideda iš eilės faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

  • Ryškumas. Visų pirma, reikėtų pamiršti klaidingą supratimą, kad šviesos ryškumas priklauso nuo vatų (W) skaičiau. Taip, įprastuose kaitinamose lemputėse koreliacija tarp vatų skaičiaus ir šviesos ryškumo yra, tačiau LED šviesos diodų koncepcija yra kitokia — ryškesnė šviesą sunaudojant mažiau energijos (vatų). Taigi, renkantis LED produktus, reikia atkreipti dėmesį į Liumenų skaičių, nes būtent šis rodiklis nurodo šviesos ryškumą. Kuo didesnis liumenų skaičius, tuo ryškiau švies LED diodai.
  • Šviesos spalva — dar vadinama šviesos temperatūra, yra matuojama kelvinais (K). Kuomet renkamės šviesos atspalvį, dažniausiai sakome, kad norime "šiltesnės" arba "šaltesnės" spalvos, būtent tai ir yra parodoma kelvinais. Kuo mažesnis kelvinų kiekis, tuo "šiltesnį" atspalvį turės LED diodai ir atvirkščiai. Tipinės kaitinamosios lemputės šiluma yra tarp 2700-3000 K. Ar Jums kada nors teko žiūrėti į drabužį parduotuvėje ir negalėjote suprasti drabužis yra žalsvas ar mėlynas? Jeigu taip — turėtumėte suprasti kodėl yra svarbus spalvos tikrumas.
  • Apšvietimo šaltiniai skiriasi ir savo galimybe "teisingai" perteikti objektų spalvas. Sakant "teisingai", turima omeny tai, kaip mes matytumėme objektą dienos (saulės) šviesoje ar kaitinamosios lemputės šviesoje. Teigiama, kad 2700 K kaitinamoji lemputė perteikia tikrąją objekto spalvą arba 100% pagal spalvos atvaizdavimo skalę. Sakoma, kad su šių dienų LED apšvietimo technologijomis dažniausiai išgaunama 80% spalvos atvaizdavimo skalės, kas dažnai būna visiškai pakankama. Visgi, tam tikrai atvejais norima, kad spalvos atvaizdavimas siektų bent 90%, tokiu atveju LED sprendimui parinkti reikia atkreipti dėmesį į tai, kokias funkcijas ir kokioje vietoje LED apšvietimas turi atitikti.